זיווד וציפויים

זיווד וציפויים

LPC מקיימת שיתוף פעולה מלא עם קבלני משנה לכול הפעולות המשלימות כגון : זיווד / ציפוי / צבע / גלוון / עיבוד שבבי כאשר המוצר הסופי נבדק ומאושר ע"י אבטחת איכות של LPC .

ציפויים

ציפוי משפר תכונות מכאניות ופיזיקליות של מתכת  להלן הנפוצים שבהם:

 • פסיבציה לנירוסטה: מסירה חלקיקי ברזל מפני השטח ותחמוצות ועל ידי כך משפרת את עמידות הנירוסטה מקורוזיה.
 • ניקל: משמש כבסיס לציפוי כסף או זהב וכאלמנט אסתטי. הציפוי מתבצע ללא שימוש בזרם חשמלי. חלקיקי הניקל נקשרים לפני שטח המתכת בחוזקה. הציפוי חודר גם לאזורים מוסתרים בחומר.
 • אילגון (אנודייז): מתאים בעיקר לסגסוגות אלומיניום ומשמש כבסיס לצביעה או מסיבות אסתטיות. בנוסף, אילגון משפר את עמידות החומר מפני שחיקה וקורוזיה ויוצר שכבה מבודדת.
 • אלודיין: תהליך המרה כימית לאלומיניום היוצר שכבה דקה ובלתי חדירה המשמשת בעיקר כבסיס לצביעה. אלודיין משפר גם את מוליכות החלק ואת עמידות החומר מפני קורוזיה.
 • אבץ: מתאים לברזל ופלדות משמש כבסיס לצביעה או שימון, ולשיפור יכולת העיבוד בקור של המשטח. ציפוי אבץ מקנה הגנה סבירה מפני קורוזיה, אך אינו מתאים לחלקים הנמצאים בתנאים קורוזיביים חמורים. ציפוי אבץ קיים בגוונים של שחור, צהוב ולבן.
 • השחרת נירוסטה: משמשת להשגת גימור שחור-מט מסיבות דקורטיביות. בתוספת שימון, השחרת נירוסטה, מגינה מפני קורוזיה. הציפוי מתאים לחלקים נעים בשל עוביו הדק, לדוגמא: חלקי כלי נשק.
 • Black T: ציפוי השחרה יוצר שכבת הגנה דקה המגינה מפני חלודה, קורוזיה ושחיקה. תכונותיו הפונקציונאליות והאסתטיות מתאימות לייצור סכינים, ברגים, כלי עבודה וכלי נשק.

 

זיווד אלקטרוני

זיווד אלקטרוני הוא מונח מתחום הנדסת המכונות וכיום מוכר כתהליך מקצועי הכולל: תכנון, פיתוח וייצור של מארזים, חיפויים ומעטפות מחומרים שונים – המשמשים לאריזת אובייקטים כגון: מיכשור טכנולוגי, מערכות אלקטרוניות וכן מיכשור בתחום הצבאי.

תהליך יצירת הזיווד דורש הבנה מעמיקה וניסיון מקצועי בתחום הייצור והחומרים, שכן ייצור קופסאות זיווד אינו מתאים לכל מטרה, יש להכיר את צרכי המשתמש ולהתאים את הזיווד לשימושו האישי. עבור אלו הזקוקים לזיווד ברמה גבוהה חשוב להכיר את תכונות החומר ואופי הכנתם, כמו את החברות המובילות בתחום, הטכנולוגיות בהן משתמשים והתהליך כולו משלב התכנון הראשוני ועד השגת המוצר הסופי.

 

מחומר הגלם לתוצר הסופי

בדומה לענפי הייצור השונים בתחום הנדסת החומרים, גם אצלנו בחברת LPC ענף זה מתחלק לשתי קטגוריות מרכזיות:

 • Low-tech: הכוונה לייצור מוצרים ביתיים, מזון ועוד.
 • High-tech: הכוונה לענף האלקטרוניקה ולכל מרכיביו, מיקרו אלקטרוניקה, ייצור ציוד רפואי, תעשיייתי ועוד.

עבור כל סוג של זיווד ובעיקר עבור דרישות מורכבות, צוות החברה מבצע תכנון רחב החל מבחירת החומרים ועד יצירת הדמיה ממוחשבת מקדימה של המוצרים לפני הייצור ושל התוצאה הסופית, לאחר הזיווד.

 חומרי הגלם האיכותיים, דוגמת אלומיניום, ברזל, נירוסטה ופלסטיק, עוברים תהליכים רבים במכונות טכנולוגיות מתקדמות הקיימות לרשות החברה, ומסוגלות לבצע תהליכים רבים כגון: ציפוי, צביעה, חיתוך והרכבה, ריתוך, ליטוש, השחזה, שיוף, הוספת מוצרים משלימים (מגירות, גלגלים) וכל תהליך טכנולוגי הכרחי להשגת התוצר המבוקש. ולכן, בחירת החומרים, גודל האריזה וצורתה משתנים מאריזה אחת לשנייה בהתאם לדרישת הלקוח.

פיתוח וייצור

פיתוח וייצור של מוצרי הזיווד דורשים שימוש בטכנולוגיות שונות הנבחרות בהתאם לתוצר המבוקש וצרכי המשתמש, וכן בהתאם לחומר הייצור והתבנית המתבקשת, בין הטכניקות הנפוצות ניתן למצוא:

שיטה המאפשרת דיוק מרבי, דכן מדובר בתהליך ארוך ולרוב יקר יותר משאר השיטות.

שיטה הנועדה לייצור חלקי פח קטנים – בכמות גדולה. האיכות נשמרת בכל חלק שנוצר, אך מדובר בתהליך אחיד ולרוב לא ניתן לבצע שינויים בתוצרים.

שיטה המשמשת לייצור חלקים בעיצוב מיוחד שאינו דורש דיוק מירבי או גבוה במיוחד. גם כאן הייצור הוא בכמות גדולה ולכן האיכות אינה משתנה מתוצר לתוצר ולרוב, לא ניתן לבצע שינויים באחד התוצרים.

מטרת השיטה לייצר חלקים ברמה עיצובית פשוטה, בכמויות גדולות ובעלויות נמוכות.

אחד התוצרים הנפוצים בקרב צרכני הזיווד האלקטרוני וחלק ממוצרי הדגל של החברה. קופסאות אלו משמשות, בין היתר, ככלי שמטרתו לשלוט על חשמל בסביבה מאוכלסת, החל מבתים פרטיים עד לשכונות שלמות. בתוך קופסת הזיווד יונח לוח המותגים עליו קיימים הנגדים שמטרתם להגביל את זרם החשמל. לעתים קיים צורך ליצור קופסאות זיווד בהתאמה אישית, ותהליך זה דורש בחירה קפדנית בטכנולוגיה המתאימה תוך הקפדה על תכנון ופיתוח מקיפים ושימוש בחומר הגלם האיכותי ביותר. תוצרים אחרים יהיו כיסויים למקלדות, חלקים במוצרי חשמל, במוצרי אמבט וכד'.

מי צריך את זה?

 • חברות היי-טק ותקשורת.
 • תעשיות המחשבים.
 • תעשיות בתחום ציוד רפואי וחקלאי.
 • מערכות צבאיות בכל העולם.
 • חברות המספקות מוצרים אלקטרוניים.

איך מזהים את המומחים?

התפתחות עולם הזיווד האלקטרוני במהירות בשנים האחרונות הביאה להקמתן של חברות רבות המציעות פתרונות בתחום. יחד עם זאת, בשל מורכבות התהליך והטכנולוגיה הייחודית לו, נדרשת מקצועיות רבה והיכרות עם עולם החומר, הטכנולוגיות והטכניקות השונות מצד המהנדס והצוות המבצעים את התהליך.

 בתחום זה מה שבסוף יכריע את הכף ויבדיל בין מוצר סביר למושלם, הוא ניסיון ארוך שנים בתחום. הבנת הצרכים המשתנים וההתפתחות במשך השנים בתחום, מועילה באופן משמעותי ויוצא דופן להצלחת התהליך ולהשגת התוצאות הטובות ביותר, ולכן מומלץ לבחור בחברה מקצועית שעיקר פועלה הוא סביב תכנון ופיתוח זיווד אלקטרוני ובעלת "הוכחות" בשטח.

שרותים נוספים:

צביעה באבקה ציפוי מתכות

למידע נוסף וייעוץ חינם: