חיתוך פח ומתכת

חיתוך מתכת

החל במשימות ביתיות קטנות וכלה בפרוצדורות מורכבות בסדר גודל תעשייתי, הקפדה על איכות הביצוע היא החשובה ביותר. לא מומלץ להתפשר או לאלתר פתרונות זמניים בתקווה "שהכול יסתדר" בעתיד ויש להקדיש למלאכות כמו חיתוך מתכת וכיפוף פחים מחשבה ותכנון מוקדם.

שימוש בלייזר לחיתוך מתכת מדוייק

לגבי חיתוך מתכת, אלומיניום ופחים כדאי להשתמש בטכנולוגיית הלייזר שתורמת לפעולת חיתוך נקייה מגרדים ומתאפיינת בדיוק רב. שימוש בלייזר גז נחשב מהיר למהיר יחסית והוא עובד על החזרה מוגברת של האור הלוך ושוב באמצעות פחמן דו חמצני. יתרון נוסף של השימוש בלייזר הוא המגוון הרחב של האלמנטים איתם הוא מסוגל לעבוד, אך כאן מגיעה גם אזהרה- אין לעבוד איתו על משטחי זהב, פליז, נחושת או כל מתכת רפלקטיבית מבריקה במיוחד שהאור חוזר מהן בעוצמה כזו שיכולה לפגוע בלייזר.

טכנלוגיה מדוייקת

הלייזר מאופיין כאמור גם בדיוק הרב שלו, כאשר הוא משמש אף במערכות הגנה נגד רקטות ארטילריות. הדיוק מאפשר חיתוך שחוסך במידת מה את הצורך בליטוש ממושך ובכך מקצר משמעותית את נפח העבודה המצטבר. יש לציין שהמהירות והיעילות עולה במשטחים שטוחים בשל עבודת הלייזר לפי מרחק המיקוד שלו מן המטרה. יש לקחת בחשבון שישנה מגבלה מסוימת מבחינת עומק החיתוך (20 מ"מ בקירוב) שכן ככל שהקרן חודרת עמוק יותר כך היא מאבדת מעוצמתה ומאיטה את התהליך.

לגבי עובי החיתוך המומלץ כדאי לברר מראש- שכן לחומרים שונים סטנדרט שונה ולעיתים ישנם גם חריגים. כמו כן, יש לציין שבחיתוך חומרים שאינם מתכתיים נעשה שימוש בטכנולוגיית סילון מים. באותה נימה ניתן גם להוסיף שניתן, אך לא מומלץ, לבצע עבודות חיתוך בלייזר כאשר מדובר בחומרים כמו עץ או פולימרים, שכן אז העבודה לרוב נחשבת ל"מלוכלכת" יותר.

למידע נוסף וייעוץ חינם: