כיפוף פחים

כיפוף פחים

כמה פעמים בעבר ניסיתם להיות שיפוצניקים ולערוך שיפוצים קטנים בבית, לתלות מדף בחדר האמבטיה, להחליף רצפות שבורות ולצבוע את הקירות בחדר של הילדה? פעמים רבות אנו נתקלים במשימות שאיננו יכולים לעשות בעצמנו, פשוט כי אין לנו את הכלים המתאימים. חברת LPC מעסיקה בעלי מקצוע מנוסים, אמינים ובעלי ידע רב בתחום הכיפוף, הן כיפוף פחים והן כיפוף ברזל.

פח הוא למעשה לוח פלדה בעובי דק יחסית, אך בשל תכונת הקשיות של הפלדה, כיפוף פח הופך למשימה מורכבת במיוחד ובלתי אפשרית לביצוע בבית. הכיפוף הוא תהליך ייצור שבסופו נוצרת צורת V או צורת "ח" במסגרתו משתמשים בציוד הכולל בלמי תיבה ומחבת, מכבשי בלם, מכבשי מכונה ואחרים.

סוגי הכיפוף

ישנם שלושה סוגים בסייסים של כיפוף: "כיפוף אוויר" שהוא גם המועדף ביותר, שפל והטבעה. התצורה הסופית לשלושת הסוגים האלו היא כמעט זהה. תוצרים סופיים בתהליך הכיפוף יהיו, למשל, מארזי חשמל וצינורות אוורור.

חומר על ידי לחיצת אגרוף כיפוף זה צורות שיטה (המכונה גם למות העליון או עליון) לתוך החומר, מה שאילץ אותו לתחתית V-למות, שהוא רכוב על העיתונות.האגרוף מהווה את העיקול כך שהמרחק בין האגרוף והקיר הצדדי של V גדול מעובי החומר (T).

הסוג הראשון מבוצע באמצעות לחץ המופעל על החומר היוצר את צורת ה-V, כשלכל מוצר מותאם סט חותמים עליונים וסט חותמים תחתונים. סוג כיפוף זה דורש פחות כוח עיקול, ולכן בסוג זה משתמשים בכלים קטנים יותר. מנגד, חסרון סוג זה הוא בחוסר היכולת להשגת דיוק מירבי.

לעומת זאת, יתרון השפל הוא דווקא בדיוק רב יותר בעוד שחסרונה הוא שנחוץ שינוי בזוויות ובמרחקים בכל עיקול ועיקול בהתאם לסוג החומר.

בהטבעה גם קיים דיוק רב אך עלויות התהליך גבוהות ולכן לא משתמשים בו לעתים קרובות.

מכונות כיפוף ברזל

תהליכי הכיפוף מבוצעים במכונות כיפוף שמתחלקות לשני סוגים:

-מכונות כיפוף ידניות שמופעלות באמצעות ידנית, ומורכבות בעיקר מהחלקים הבאים: מלחצי צינורות, לוחץ נגדי ואמת כיפוף. העבודה נעשית בכוח פיזי ע"י מפעיל המכונה.

-מכונות ממוחשבות: מפעיל המכונה מכוון את הזוויות והמרחקים הרצויים בתהליך הכיפוף והמכונה עושה הכל בעצמה. המכונות האוטומטיות מדויקות יותר מהאחרות והן הנפוצות ביותר כיום בתחום הכיפוף.

חברת LPC בעלת ניסיון רב בתחום כיפוף הפחים וחיתוכם וברשותה מכונות חדשניות ומתקדמות לכיפוף פחים ולכיפוף ברזל, המספקות דיוק מקסימלי בהתאם לדרישות הלקוח. חברתנו מקפידה בראש ובראשונה על איכות ואמינות, לאורך התהליך כולו החל משלבי הייצור והעיבוד ועד לשלבי התוצר הסופי. התהליך כולו מפוקח ע"י מחלקת בקרת האיכות בחברה ועובר תכנון מוקדם ומוקפד ע"י צוות המחלקה וצוות המפעילים בהתאם לדרישות הלקוח.

שרותים נוספים

כיפוף פחים - פח הוא למעשה לוח ברזל דק שעל ידי כיפופו ניתן להגיע לצורות v או ח', המשמשים למגוון מטרות בתעשייה ולמוצרים ביתיים שונים. ישנם שלושה סוגים עיקריים של כיפוף: הטבעה, שפל וכיפוף אוויר.

שיטת ההטבעה - מאופיינת בדיוק הרב ביותר מבין השלושה אך בשל היותה יקרה יותר באופן משמעותי לרוב היא פחות מומלצת.

שיטת השפל - לרוב מסורבלת יותר שכן היא דורשת שינוי במרחקים והזוויות בכל עיקול ובהתאם לחומר הדורש כיפוף.

כיפוף אוויר - נחשבת לשיטה המומלצת לכלים קטנים יחסית שכן היא דורשת פחות עוצמה לעיקול. עם זאת, השיטה הזו נחשבת גם לפחות מדויקת יחסית לאחרות.

מכונות מתוצרת DURMA

המאפשר רמה גבוהה של דיוק בזיווד

יכולת לחיצה 400 טון באורך 4000 מ"מ
יכולת לחיצה 60 טון באורך 2500 מ"מ

למידע נוסף וייעוץ חינם: